Implantologie

Kompletní, zdravý a přirozený chrup je nezbytný nejen pro důkladné rozkousání pevné potravy, ale je důležitým estetickým prvkem obličeje. Je zkrátka naší vizitkou. I ztráta jediného zubu vpředu nebo vzadu značně naruší žvýkací funkci a ohrozí na životnosti okolní zuby. O estetické stránce nemluvě. Přítomnost kompletního chrupu a fyziologická (vrozená) výška skusu se podílí na celkovém výrazu obličeje. Absence chrupu nebo defekt skupiny zubů s nedostatečnou výškou skusu způsobuje vznik vrásek a tedy starší výraz obličeje.

Implantáty jsou v současnosti nejpřirozenější možnou náhradou chybějících zubů. Jsou náhradou vlastního zubního kořene. Úspěšnost léčby se dlouhodobě pohybuje kolem 98 %. Zákroky jsou bezbolestné a je možné je provést ve spolupráci s anesteziologem v řízeném spánku. Implantáty se zavádějí ambulantně a po zákroku odcházíte domů. Potíže po zákroku jsou obdobné nebo menší, než po běžném chirurgickém zákroku (např. trhání zubů). Po zavedení implantátu se do něho šroubuje buď korunka jednoho zubu, nebo je součástí můstku na více implantátech, případně je součástí celkové náhrady zubů jedné čelisti.

Používáme implantologické systémy značek LASAK – Impladent (Česká Republika), DIO (Jižní Korea) a Straumann (Švýcarsko). Díky použití různých značek implantátů jsme schopni najít řešení téměř pro každého pacienta. Od ekonomických řešení, až po ošetření nejmodernějšími technologiemi a implantáty renomovaných značek. Nahradit lze jak samostatně chybějící zuby, tak jejich skupiny nebo celkové ztráty zubů jedné nebo obou čelistí (ať už náhrady pevné nebo snímatelné). Velmi přínosná a ekonomicky nenáročná je i podpora stávající snímatelné náhrady implantáty.

MUDr. Jiří Blažek, který se u nás implantologii věnuje, je členem Implantologických klubů České i Slovenské Republiky, pravidelně každým rokem absolvuje mnoho tuzemských i zahraničních kongresů, kurzů a stáží v tomto oboru.

Ke konzultaci a vyšetření se objednejte prostřednictvím našich telefonních čísel, předběžné informace je možné podat emailem nebo telefonicky.