Zubní hygiena

Pravidelné návštěvy u dentální hygienistky jsou zcela zásadní pro udržení zdravého a krásného chrupu, prevenci zubního kazu, zdravého parodontu (závěsného aparátu zubů) a sliznic dutiny ústní. Právě nečisté zuby, zánět dásní a přilehlých sliznic, způsobený špatnou ústní hygienou, jsou vstupní branou infekcí do celého těla. To může být příčinou mnoha závažných celkových onemocnění. Proto je dodržování čisté a zdravé dutiny ústní jednou z nejdůležitějších zásad k udržení Vašeho zdraví.

Zajištění péče dentální hygienistky pro pacienty je nedílnou součástí každé moderní stomatologické praxe. Není totiž v možnostech zubního lékaře poskytnout pacientům adekvátní, obsáhlou a pravidelnou hygienistickou péči. Aby byla léčba u dentální hygientistky účinná, je potřeba jí navštívit alespoň dvakrát za rok. Pro optimální výsledky však doporučujeme 3 návštěvy ročně.

Při prvním sezení bude provedena diagnostika stavu chrupu a parodontálních tkání, odstranění zubního kamene a plaku. Dále pak vyčištění zubů, nácvik čistění a předání vhodných zubních pomůcek a kartáčků. Pomůcky pro čištění jsou vybírány vždy individuálně pro daného pacienta. Při každé další návštěvě je prováděno opět důkladné čištění zubů i v místech, kam se lze domácí péčí jen obtížně dostat. Dále pak odstranění zubního kamene a případná korekce techniky čištění zubů s ukázkou, kde je prostor pro zlepšení.

K nácviku čištění si na každou návštevu pacient musí přinést všechny zubní kartáčky a další pomůcky, které k čištění doma používá. Veškerý sortiment pro ústní hygienu je také k zakoupení v ordinaci.

Ošetření není zdravotními pojišťovnami hrazeno. Většina pojišťoven však na zubní hygienu přispívá a doklady o zaplacení výkonů následně částečně nebo zcela proplácí. Pro více informací se obraťte přímo na svoji pojišťovnu.

První návštěva nebo návštěva po delší době je zpoplatněna částkou 700 Kč, další pravidelné návštěvy částkou 500 Kč. Cena zubní hygieny pro děti do 15 let je 400 Kč. Hygienické pomůcky jsou účtovány zvlášť dle aktuálně platného ceníku.

Roční investice do dentální hygieny v případě dvou návštěv odpovídá ceně jedné kvalitní zubní výplně (plomby). Je třeba si uvědomit přínos této investice, protože zuby, které jsou čisté, se nekazí.

A není třeba připomínat cenovou náročnost při zhotovení výplní zubů (plomb) nebo dokonce mnohonásobně dražších zubních náhrad. Všem pacientům pravidelné návštěvy zubní hygienistky tedy velmi doporučujeme.

Objednat  na zubní hygienu se můžete na našem telefonu či emailu.