Rentgenologie

Na našem pracovišti používáme výhradně nejmodernější digitální zobrazovací (rentgenologická) zařízení na trhu, která zajistí maximální kvalitu snímků při minimální dávce záření. V současné době jsme vybaveni 3D CB CT (cone beam computed tomography), OPG (digitální ortopantomogram) a RVG (digitální radiovisiografie).

3D CB CT (cone beam computed tomography)

Špičkový přístroj 3D CBCT - NewTom GiANO slouží ke 3D diagnostice zubů, čelistí a celé obličejové krajiny. Dokáže zhotovit CT snímky ve vysokém rozlišení, na kterých je schopen zachytit ty nejmenší detaily v anatomii zubů a čelistí, včetně přilehlých oblastí. Díky digitální technologii je pacient vystaven malé dávce záření.

Přístroj má ve stomatologii široké využití a je nezbytný z hlediska moderních léčebných metod a postupů při ošetřování pacientů. Díky tomuto přístroji je ošetření podstatně úspěšnější, bezpečnější a předvídatelnější.

Hlavní použití:

  • při ošetření kořenových kanálků v zubech - můžeme si předem zobrazit tvar, počet a zakřivení kanálků a případné anomálie
  • při extrakcích zubů – předem známe tvar a počet kořenů, průběh nervů a cév, můžeme tedy snáze předejít závažným komplikacím
  • pro detailní vyšetření zubů, čelistních a obličejových kostí, nosních dutin, čelistních kloubů, slinných žláz (slinné kameny) apod.
  • před zavedením zubních implantátů – posouzení stavu, kvality a rozměru kosti
  • preventivní vyšetření, zubní kazy, záněty

Bližší informace o přístroji:

http://www.giano2015.cz/

 

OPG (digitální ortopantomogram)

OPG je důležité preventivní vyšetření, které by měl absolvovat každý pacient 1x za dva roky. V této frekvenci je také plně hrazený pojišťovnami.

 

RVG (digitální radiovisiografie)

Pomocí RVG vznikají snímky jednotlivých zubů nebo skupiny zubů, provádí se pomocí destičky vložené do úst.